KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12575110
nr 1257 5110
Percy Bigland
(1856-1926), England
Oljemålning, Landskapsmotiv. Signerad, daterad -1910. Prov. Sandels. Olja på pannå, motivets mått: 34x24 cm
Percy Bigland, brittisk bildkonstnär född 1856, död 1926.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 maj 2019
kl 20:55:57
26/5 23:07:31